Portretējošie foto stāsti. Kristīne Vismane

Fotografējot dejotājus, bieži ir vēlēšanās likt fotoaparātu malā, vienkārši skatīties un baudīt. Dejotāju un horeogrāfi Kristīni Vismani pirmo reizi redzēju dejojam Markusa Zmolniga horeogrāfiju vakarā. No viņas nāk ārkārtīgi pozitīvs starojums un patiesas emocijas, tāpēc bija prieks atkal satikties, lai taptu šīs fotogrāfijas.

Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane
Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane

Stāsta Kristīne:
"Es dejoju, kopš sevi atceros. Deja ir brīvības izpausme. Tas ir mirklis, kad pārstāju domāt un vienkārši ļauju sajūtām vadīt ķermeni. Tas ir moments, kad saplūstu ar matēriju, moments, kurā nav hierarhijas, bet ir harmonija ar pasauli. Man deja ir līdzvērtīga elpošanai."

Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane

"Kad bija jāpieņem lēmums par nākotnes plāniem un karjeru, sapratu, ka neko citu dzīvē nevēlos darīt, kā vien dejot. Manuprāt, deja ir universāla māksla, kas sevī ietver visu - zinātni, kultūru, filozofiju, reliģiju, saziņu ar ārējo pasauli un cilvēkiem, kā arī sajūtas. Sajūtas ir svarīgākais elements no visiem nosauktajiem. Tās piedod visam jēgu, garšu un vērtību. Tādēļ izvēlējos studēt Latvijas Kultūras akadēmijā, lai kļūtu par profesionālu horeogrāfi un dejotāju."

Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane

"Nemanot ir pienācis 4. kurss - pēdējais kurss, un tad jau ar bakalaura grādu kabatā uzsaukšu: "Heheeei, Pasaulīt! Es nāku!" Kaut gan man pašai liekas, ka jau sen, bez īpaša uzaicinājuma, esmu ielauzusies pasaulē. Bet tā nav mana vaina. Vainīgs ir gars, kas mīt manī un tā vien cenšas izlauzties, lai sevi paustu. Labprāt piedalos dažādos deju projektos, pasniedzu dejas un veidoju horeogrāfijas, jo profesionalitāti taču piešķir nevis papīrs, bet gan darbība. Cenšos maksmimāli uzkrāt zināšanas un pieredzi, lai gūtu izaugsmi. Profesionālo izglītību esmu papildinājusi, piedaloties dažādās meistarklasēs un festivālos Latvijā un ārpus tās."

Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane
Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane

"Pašlaik sapņoju doties uz siltajā zemēm, iestāties kādā deju kompānijā, nodoties askētiskam dzīvesveidam un gūt garīgu un fizisku izaugsmi. Tad atgriezties un radīt dejas izrādes, kas skatītāju aizvestu citā dimensijā. Dimensijā, kurā prāts kļūst nespējīgs, jo tā ir pasaule, ko prāts nespēj aptvert. Tā ir sajūtu pasaule."

Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane
Kristīne Vismane. Foto: Aiga Rēdmane

Starp citu, Kristīne pasniedz deju nodarbības kā alternatīvu fitnesam, ķermeņa formas uzturēšanai un dejas apgūšanai. Ja esat ieinteresēti, droši varat ar viņu sazināties, rakstot uz kristinevismane@gmail.com vai arī zvanot: 28832110. Vairāk informācijas šeit.

Noslēgumā vēl mazliet par Kristīnes Vismanes darīto un radīto:
Kristīne ir laikmetīgo dejas izrāžu "Piedošana klusē" (Guntis Spridzāns), "Ņem manas acis" (Elīna Breice), "Rudens" (Markus Zmoelnig) un "Taurentiņi" (Lija Liepiņa) dejotāja. Viņa dejo arī M. Čivžeļa īsfilmā "Radā prieku kopā!", A. Dubrovskas studentu filmā "Iesākumā bija vista", Hugo Matrolorenzo un Agneses Vanagas tango izrādē "Tango... mistēriskā kaislība" un Dāvida Džovanzana commedia dell'arte izrādē "Latvija for sale".
Kā horeogrāfe Kristīne ir radījusi tādus darbus kā "Dziedi man, Francija", "1/2", "Морские мелочи", "Stīga", "Slāpeklis" (sadarbībā ar Sergeju Taraseņu), "Ērkšķrozīte", "Nespējīgs radīt" (sadarbībā ar Andreju Filipovu), "Divpēdu maršruts" (sadarbībā ar Jeļenu Jekimovu), "Mans personīgais atslēgas caurums" (sadarbībā ar Evu Vancāni) un solo deju "Piens".

10 comments:

 1. Ļoti skaista dāma, burvīgās bildēs!

  ReplyDelete
 2. Tik izjusts un baudaams ir šis fotostaasts, ka iesleeedzu muuziku un paleekaaju!
  Paldies Jums abām par to!

  ReplyDelete
 3. ļoooooti skaisti, izjusti! malači

  ReplyDelete
 4. iedvesmo sevi atvērt un ļauties vides un laika plūdumam. vēlreiz un tad vēlreiz :)

  mani komplimenti aigu tev par un kristīnei!

  ReplyDelete
 5. kā vienmēr, iedvesmojoši :)

  ReplyDelete
 6. Patīk foto kompozīcijas! :) Plūstoši! :)

  ReplyDelete
 7. Tu neesi normāla!!! Lieliskas bildes.

  ReplyDelete
 8. ļoti skaisti! bildes ar patiesi patiesi stāstu-burvīgi! prieks par bijušo klases biedreni ;)

  ReplyDelete
 9. Fantastiski! Izbaudīju līdz pēdējai lāsītei :)

  ReplyDelete